Bugün: 04.12.2020

Rus Uçağı Yanlışlıkla Askerlerimiz Vurdu

Rus Uçağı Yanlışlıkla Askerlerimiz Vurdu

Genelkurmay Başkanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bugün Rusya'ya ait bir savaş uçağının yanlışlıkla Türk askerlerini vurduğunu, olayda 3 askerin şehit olduğunu, 11 askerin yaralandığını açıkladı.09.02.2017 17:54

Genelkurmay Başkanlığı’ndan bugün El Bab bölgesinden gelen şehit haberleriyle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır.
RF yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir.
Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak RF Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir PUTİN, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır.
Bizleri acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PUTİN ERDOĞAN’I ARADI

Rus uçaklarının sabahki saldırısının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasında akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede Putin’in yaşanan olaydan dolayı Türkiye’ye üzüntülerini ilettiği öğrenildi.

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ