Bugün: 29.11.2020

Muharrem İnce, CHP'nin MYK Toplantısına Katılmadı

Muharrem İnce, CHP'nin MYK Toplantısına Katılmadı

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı, ancak CHP Yalova Milletvekili İnce toplantıya katılmadı.13.08.2014 10:20

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Başkan KemalKılıçdaroğlu başkanlığında saat 11.00'da başladı. Toplantıyla ilgili açıklamayı saat 13:00'da parti sözcüsü Haluk Koç yapacak.

MYK'YA KATILMAYAN İNCE, KENDİ TOPLANTISINI DÜZENLEYECEK

CHP'nin Yalova Milletvekili Muharrem İnce, MYK toplantısına katılmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimini başarısızlık olarak niteleyen CHP'li bir grup milletvekili kurultay isterken Grup Başkanvekili Muharrem İnce'de yarın saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek ve görüşlerini dile getirecek.

İnce basın toplantısını tek başına yapacak. Edinilen bilgiye göre İnce yarın düzenleyeceği basın toplantısında grup başkanvekilliğinden istifa etmeyecek. İnce'nin grupta yapılan seçimde seçimle geldiği için istifa etmeyeceği ifade ediliyor. CHP kulislerinden sızan bilgiye göre İnce kurultay konusundaki görüşlerini dile getirecek ve tavrını anlatacak.

KILIÇDAROĞLU'NUN KOLTUĞU TEHLİKEDE

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim hezimeti sonrası koltuğu sallanmaya başladı. CHP’deki ulusalcı isimlerden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ve 5 milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “makamı bırakın ve kurultaya gitme erdemi gösterin” çağrısıyla bayrak açtı.

Muharrem İnce de seçim sonrası yaptığı açıklamada "Ortada büyük
bir hezimet var, hala susmak ve başarılıyız demek yakışmıyor. Bu durumu
kabullenemeyiz, geçiştiremeyiz. Atatürk'ü terk eden, emeği önemsemeyen, kuruluş felsefesinden uzaklaşan, solu yok sayıp çareyi sağda arayanlarCHP'de başarılı olamaz" diyerek partisini eleştirmişti.

KILIÇDAROĞLU'NUN YERİNE Mİ GEÇECEK?

30 Mart'ta yapılan itirazlar sonucu iptal edilen Yalova seçimlerinde Vefa Salman'a seçimi kazandıran Muharrem İnce ismi, yapılacak olağanüstü kongrede Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkması en muhtemel isimlerden biri olarak gündeme geliyor.

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ