Bugün: 29.11.2020

Kılıçdaroğlu`ndan Erdoğan`a ağır suçlamalar

Kılıçdaroğlu`ndan Erdoğan`a ağır suçlamalar

Başbakan Erdoğan`ın parti gurup toplantısında istifasını isteği CHP lideri Kılıçdaroğlu ağır konuştu.

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ile Sezgin Tanrıkulu başkanlığındaki 20 milletvekili, Taksim`de yaşanan müdahale ve Gezi Parkı`na girme denemesi ile Çağlayan Adliyesi`nde avukatların gözaltına alınması üzerine İstanbul`a hareket etti. Milletvekilleri geceyi Gezi Parkı`nda geçireceği belirtildi> 11.06.2013 20:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın, “Camiye bira şişeleriyle girdiler” sözüne, “Camiye içki şişeleriyle girdi demek sorumsuzluktur. Sorumsuzluğun da ötesinde ahlaksızlıktır. Hangi hırs bu noktaya getiriyor Recep Tayyip Erdoğan’ı. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın var, kardeşi kardeşe düşürmekten senin ne yararın var? Yazık günah değil mi bu ülkeye. Sen provokasyon yapıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

-“HEPİMİZ PSİKOLOG OLDUK”

Başbakan’ın açıklamalarını sert sözlerle eleştiren CHP lideri şöyle dedi:

“Bütün Türkiye psikanalize merak saldı. Herkeste bir korku hakim. Eyvah Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. Bu korku var. Hepimiz psikolog olduk. Hepimiz vazgeçirmeye çalışıyoruz aman ha, memleketi felakete götüreceksin, sen konuşma diyoruz ama ‘hayır’ diyor, ben bildiğimi konuşacağım. Öfke baldan tatlıdır derler ama küpüne zarar verir. Sana zarar verse bir sorun yok, ülkeye zarar veriyorsun.

Her toplumun içinde provokatörler olabilir. Gençlerin arasına sızabilirler. Mahalleye…Her yere sızabilirler. Hepimizin ortak görevi provokasyona gelmemektir. Ama bir sorun var provokatör başbakan olursa ne olacak? Sorunumuz o.

 -“O TECAVÜZCÜLERE BAŞARILAR DİLEDİN SEN”-

Ne söyledi. Gençler dedi, camiye bira şişeleriyle girdi. Akıl var mantık var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan İncirlik Üssü’nde Kur’an yırtılırken neden sesin çıkmadı, gıkın çıkmadı. Kur’an yırtıldı. Kur’an yırtıldığında senin sesin niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan? İki, Irak’ta milyonlarca, yüzbinlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Senin gıkın niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan. Sen ne yaptın. O tecavüzcülere başarılar diledin sen. Bu halk bunu unutmayacak.

Oraya bira şişeleriyle girildiğini söyledi. En iyi kim bilir. Camide çalışan bilir. Müezzine soruyorlar, böyle bir olay var mı? Fuat Yıldırım düzgün bir adam, namuslu bir adam, bir din adamı zaten, yalan söylemez, ‘Burada içki içilmedi’. Ne desin.

-“BİR NUMARALI PROVOKATÖRSÜN SEN”-

Siyaset adamı sorumluluk sahibi olmak durumundadır. 'Camiye içki şişeleriyle girdi' demek sorumsuzluktur. Sorumsuzluğun da ötesinde ahlaksızlıktır.Hangi hırs bu noktaya getiriyor Recep Tayyip Erdoğan’ı. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın var, kardeşi kardeşe düşürmekten senin ne yararın var? Yazık günah değil mi bu ülkeye. Sen provokasyon yapıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen.”


 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/kilicdaroglu-ndan-onemli/siyaset/detay/1721508/default.htmEtiketler: İstanbul , CHP , Türkiye , Müslüman , Kemal Kılıçdaroğlu , Recep Tayyip Erdoğan , Taksim , Gürsel Tekin , İncirlik Üssü , İncirlik , Irak , Parti , Çağlayan , olabilir , Grup , Çağlayan Adliyesi , olursa , Başbakan Erdoğan'ın , Taksim'de , Hepimizin , Istanbul , diyoruz

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ