Bugün: 29.11.2020

CHP lideri İstanbul adayına karar verdi

CHP lideri İstanbul adayına karar verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu`nun İstanbul için Mustafa Sarıgül`de karar kıldığı öğrenildi. 30.05.2013 16:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 2014'teki yerel seçimlerde İstanbul adaylığında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül isminde karar kıldığı öğrenildi.
 
Yeni Şafak gazetesinin haberine göre Kılıçdaroğlu'nun başta Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve İstanbul'daki bazı ilçe belediyeleri olmak üzere parti içinden yükselen Sarıgül karşıtı kampanyaya da kapılarını kapattığı kaydedildi.

Büyükşehir Yasası'ndan sonra İstanbul'un köyleri dahil herkesin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy kullanacağı seçimde CHP liderinin Sarıgül isminde karar kılmasında 2. troykanın çalışmalarının yanı sıra anket çalışmalarının da etkili olduğu ortaya çıktı.

Yapılan anketler sonucunda Sarıgül'ün CHP adayı olması halinde İstanbul'un alınabileceği fikri oluştu. Mustafa Sarıgül isminde karar kılan Kılıçdaroğlu'nun Gürsel Tekin'in hoşnutsuzluğu ve çevresinden gelen 'dosyası var, aday yapmayalım, partiye ve size zarar verir' çıkışlarına karşı, 'Sayın Mustafa Sarıgül adayımızdır. Kim ne derse desin, kim itiraz ederse etsin, kim şikayet ederse etsin.

Tek amacımız var o da İstanbul'u almak, 1994'ten beri alamadığımız bu şehri almak. Yerel seçime biz yerel seçim olarak bakmıyoruz. Genel seçim olarak bakıyoruz. Bizim için varlık-yokluk seçimi olacak. Yerel seçim değil, var olma seçimi' diyerek kararlılığını ortaya koyduğu öğrenildi.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-lideri-istanbul-adayina-karar/siyaset/detay/1716219/default.htmEtiketler: İstanbul , CHP , anket , yerel seçim , Kemal Kılıçdaroğlu , Şişli , genel seçim , Yeni Şafak , Gürsel Tekin , Mustafa Sarıgül , Parti , Ten , diyerek , Istanbul , Büyükşehir

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ