Bugün: 10.08.2020

Bazı doğumlar neden çok zor?

Bazı doğumlar neden çok zor?

Bilim adamları bazı doğumlarda neden problemler yaşandığını ve bunları nasıl durdurabileceklerini araştırıyor. 30.05.2013 16:19

Bir doğum esnasında bebek her türlü pozisyonda ve boyutta olabilir. Liverpool'dan bir grup araştırmacı doğum ne şekilde olacağını tahmin etmeye çalışıyor.

Liverpoollu bilim adamları doğumun şekilde olacağını tahmin etmek için bazı izler arıyor. Rahimdeki ve kandaki laktik asit seviyesine bakarak öngörüde bulunmayı amaçlıyor. Laktik asit yüksek miktarlarda olduğunda doğum sancısı sorunları yaşanabiliyor.

Uzmanlar sezaryen doğumun da neden bu kadar hızlı bir şekilde arttığını açıklamayı hedefliyor. Son 30 yılda sezaryen doğum oranı neredeyse %50 oranda arttı.

Yapılan araştırmalarla doğumda görülebilen sorunların önlenmesi, yeni ilaçların üretilmesi ve erken doğumun engellenmesi mümkün olabilecek. Kan testlerinin erken doğum ihtimalini ortaya çıkarması bekleniyor.Kaynak: http://hamilelik.milliyet.com.tr/bazi-dogumlar-neden-cok-zor-/dogumhakkinda/detay/1716212/default.htmEtiketler: Liverpool , sezaryen , erken doğum , Son 30 , olabilir , Grup

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ