Isparta'da Cumhuriyet Coşkusu

Isparta'da Cumhuriyet Coşkusu

Isparta’da Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı kutlamaları törenlerinde kamu araçlarının geçişi sırasında kortejde bulanan Gülbirlik aracından vatandaşların üzerine gülsuyu sıkıldı.29.10.2015 15:00

Isparta'da Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı kutlamaları törenlerinde kamu araçlarının geçişi sırasında kortejde bulanan Gülbirlik aracından vatandaşların üzerine gülsuyu sıkıldı.

Isparta'da Cumhuriyet Bayramı'nın kutlama adresi Hükümet Meydanı oldu. Vali VahdettinÖzkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Dikyar ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz'ın halkın bayramını kutlamasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram kutlama mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Vali Özkan yaptı.

Vali Özkan, "Bugün ipleri küresel güçlerin elinde olan, başta bölücü terör olmak üzere kayıt dışı ekiplerce aziz vatanımız üzerinde tezgahlanmaya çalışılan oyunlar oynanmaktadır. Bu şer odaklarına karşı Cumhuriyeti kuran Kurtuluş Savaşı ruhunu ebediyen diri tutacağız. Bugün devletimizin teröre karşı, büyük bir kararlılıkla mücadelesinin farkında ve yanında olacağız. Küresel terör ve uzantıları milletimizin azmini kırarak, milli hedeflerimizi yok etmeyi misyon edinmişlerdir. Bu misyonları gereği farklı paralel yapılanmalarla ittifak kurarak terörle mücadele eden Kahramanlarımızın şevkini kırmak ve bu mücadeleyi zayıflatmak için amansız bir çaba ve algı operasyonlarını icra etmektedir. Cumhuriyetimiz ve geleceğimizin teminatı sevgili gençler, size emanet edilen değerleri daha ileriye taşıma kararlılığınız, birliğimizin en büyük teminatıdır" dedi.

Çeşitli müsabakalarda dereceye giren okullara ödüllerinin verilmesinin ardından, geçit töreni yapıldı. Vatandaşlar, askeri tören birliklerinin geçişi sırasında onları coşkuyla alkışladı. Kamu kurumlarının araçlarının kortejiyle süren geçit töreni sırasında Gülbirlik aracından vatandaşların üzerine gül suyu sıkıldı. Kutlamalarda MHP Milletvekili Nuri Okutan ve CHP Milletvekili İrfan Bakır ile AK Parti Amasya Milletvekili ve Isparta Adayı Said Yüce de yer aldı. 

Kaynak: haberler

Diğer ISPARTA haberleri

  • PAYLAŞ