İş garantili pilot eğitimi

İş garantili pilot eğitimi

Isparta, gelecek inşasında rotasını havacılık yatırımlarına çevirdi.07.04.2014 11:19
Isparta, gelecek inşasında rotasını havacılık yatırımlarına çevirdi: Isparta’da bu fikrin filizlenmesinde emeği olan ve 1998 yılından bu yana sabırla bu rotada ilerleyen ER- AH Havacılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Pilot Erdoğan Cabıoğlu, kapılarını

FİLOSUNDA 8 UÇAK VAR 3 UÇAK DAHA SİPARİŞ ETTİ

ER- AH Uçuş Okulu’nun filosunda 8 eğitim uçağı var. 3 uçak daha sipariş eden Erdoğan Cabıoğlu, Süleyman Demirel Havalimanı Kampusu’na 3.000 m2’lik Hangar da inşa etti. Liman, Kara Havacılık Okulu, Hangar, Pilot Okulu bulunan Isparta’nın Havacılık Üssü olabilecek altyapı ve donanıma sahip olduğu tezini ortaya atan Erdoğan Cabıoğlu, İhtisas Bölgesi için güçlü lobi çağrısı yaptı.

İŞ GARANTİLİ PİLOT YETİŞTİRİYOR

ER- AH Uçuş Okulu, SunExpress Havayolları ile ‘istihdam garantili’ ‘Pilot Eğitim Sözleşmesi’ imzaladı. İlk dönem Şubat 2014’te açıldı. 2. sınıf Mayıs 2014’te; 3. sınıf ise Eylül- Ekim Dönemi’nde başlayacak. ER- AH bugüne değin 200 Kaptan Pilot yetiştirdi; THY, SunExpress, Onur Air, Corendon, Freebird, SKY’da çalışıyor. 

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Tarihsel kökeni 1974 yılına kadar uzanan ER- AH Havacılık, sadece Türkiye’nin en iyi 5 kurumundan biri değil. Aynı zamanda Isparta’ya rota çizen önder kuruluşlardan biri oldu: Havacılık Üssü. Kaptan Pilot Erdoğan Cabıoğlu’nun kurduğu Er- Ah Havacılık, yatırımları ile Isparta’ya vizyon kazandırdı. Süleyman Demirel Havalimanı’nda Uçuş Okulu açan Cabıoğlu, hangar da inşa etti; uçak filosunu da genişletmeye devam etti.

HAVACILIK ÜSSÜ OLUR

Süleyman Demirel Havalimanı, Kara Havacılık Okulu, Hangar, Uçuş Okulu gibi altyapı ve donanımı bulunan Isparta’nın ÜS konumuna geçebileceği tezini ortaya atan Cabıoğlu, İhtisas Bölgesi ve yükseköğretim kurumları açılması için etkin lobi faaliyetlerinin sürdürülmesinin şart olduğunu söyledi.

HANGAR İNŞA ETTİ FİLOYU GENİŞLETTİ

ER- AH Uçuş Okulu, Süleyman Demirel Havalimanı Kampusu’nda 3.000 m2’lik bir Hangar inşa etti. 8 adet tek; 1 adet çift motorlu uçak filosunu da genişletti. Cabıoğlu, satın alma aşamasında olan 3 adet tek motorlu uçak siparişlerinin de bulunduğunu söyledi.Merkezi Isparta’da konuşlandırılmak üzere Antalya ve İstanbul’da da kurumlarının bulunduğuna dikkati çeken Cabıoğlu, Türkiye’nin en iyi 5 Pilot Okulu’ndan biri olduklarını kaydetti. Havacılık ile yollarının 1974 yılında kesiştiğini anlatan Kaptan Pilot Erdoğan Cabıoğlu, süreci şöyle analiz etti:

 “1974 yılında zirai ilaçlama uçaklarında ticari pilot olarak görev yapmaya başladım.

 Uzun yılar zirai ilaçlama ve orman yangınları ile mücadelede görevler aldım.

 2005 yılında Hava Taksi İşletme Ruhsatı aldık.

 2008 yılında ise büyük bir atılım yaptık. Uçuş Eğitim Organizasyonu Yetki Belgesi aldık.

Bugüne değin 200 Pilot yetiştirdik. Büyük bir ağırlığı Türk Hava Yolları’nda (THY) görev yapmaktadır. Onur Air, Tailwind, SunExpress, Corendon Airlines, Freebird, Sky Airlines, Afa, Atlasjet Pilot yetiştirdiğimiz diğer havayolu şirketlerinden bazılarıdır.

Uçuş Okulu için uçak filomuzu da sürekli ileri teknoloji ile yeniledik. Şu an 8 adet tek motorlu, 1 adet çift motorlu uçağımız var. Yine satın alma aşamasında olan 3 adet tek motorlu uçak siparişimiz bulunmaktadır.

Uçaklarımız son teknolojiye sahip yeni nesildir.

1 adet de hem tek hem çift motorlu dönüşebilen FNPT II simülatörümüz bulunmaktadır.

Süleyman Demirel Havalimanı Kampusu içerisinde 3.000 m2’lik bir Hangar da inşa ettik.”

İŞ GARANTİLİ PİLOT OKULU

ER-AH Uçuş Okulu, Sunexpress Havayolları ile iş garantili pilot eğitim sözleşmesi imzaladı. Elverişli iklim koşulları sayesinde yılın 320 günü uçuş imkânı sağlayan; Isparta ve Antalya’da eğitimler veren ER- AH Uçuş Okulu, Sunexpress ile iş garantili pilotaj eğitimi sözleşmesine imza attı.

2013 yılı sonu itibariyle toplam pilot sayısının yüzde 10’unu aşamayacak şekilde yabancı pilot çalıştırabilme izin verilmesinden sonra yerli kaynaklara yönelen havayollarından biri olan Sunexpress, yerli pilot açığını ER- AH ile yaptığı anlaşma ile azaltma yoluna gidecek. Anlaşma çerçevesinde, Sunexpress’in seçmelerinden başarıyla geçen adaylar ER-AH Uçuş Okulu’nda eğitimlerini tamamlayarak Sunexpress’te ikinci pilot olarak işe başlayacaklar.
 
Etiketler: ısparat -pilot -süleymandemirel havalimanı -

Diğer ISPARTA haberleri

  • PAYLAŞ